9 grudnia 201961 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl

Zazwyczaj świętujemy rocznicę niepodległości razem z obchodami święta szkoły. Tym razem był to wyjątkowo radosny czas!

Centralnym punktem naszych obchodów była uroczysta msza święta w kościele pw. Świętej Rodziny. Zakończyliśmy ją punktualnie o 11:10 po to, aby minutę później - łącząc się z tysiącami szkół w całym kraju - wspólnie, jednym głosem odśpiewać hymn Rzeczpospolitej Polskiej. Tym samym włączyliśmy się w akcję "Rekord dla Niepodległej", która zjednoczyła ponad 20 tysięcy placówek edukacyjnych.

Ważne dla nas były spotkania w klasach. Od najmłodszych do najstarszych - wszyscy odświętnie ubrani usiedliśmy do wspólnego świątecznego śniadania. Zwłaszcza klasy 0-3 zadbały o to, by nie tylko rogal świętomarciński przypominał nam o wyjątkowym dniu - w salach lekcyjnych pojawiły się pieczołowicie przygotowane dekoracje a na stołach biało-czerwone kwiaty i chorągiewki. Wspólny czas wypełniły nam rozmowy o niepodległości, wolności i o tym, jak będziemy spędzać ten najbliższy rocznicowy weekend.

Specjalną okolicznościową audycję przygotował zespół naszego szkolnego radiowęzła.
Jak Uczniowie i nauczyciele Społecznej Jedynki odpowiedzieli na pytanie, czym jest niepodległość? Jak będą świętować 100. rocznic jej odzyskania? Sprawdzicie tutaj:

https://soundcloud.com/spo-eczna-jedynka/niepodleglosc2018

Aby przypomnieć nam o tym, jak cenna jest niepodległość - i o tym, że nie Polska nie zawsze była niezależnym, wolnym krajem - uczniowie naszej szkoły przygotowali dwa słowno-muzyczne widowiska. Najpierw w sali gimnastycznej spotkały się klasy edukacji wczesnoszkolnej. Przygotowany przez wiele dni spektakl zapamiętamy między innymi dzięki fascynującej, dopracowanej scenografii. Przedstawienie starszych uczniów było dojrzałą refleksją na temat wolności naszego kraju nakreśloną na historycznym tle.

Każdy element szkolnego planu dnia skłaniał nas do zadawania sobie wciąż na nowo pytania: jakie znaczenie dla mnie samego ma fakt, że Polska jest niepodległym krajem?

Tego pytania nie zabraknie pewnie także w najbliższych dniach - przy rodzinnym stole i gdziekolwiek tylko będziemy świętować setną rocznicę odzyskania wolności przez nasząf Ojczyznę.

 

 

 

Dane kontaktowe

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu
Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 61 867 68 12, fax. 61 661 88 84

e-mail: sekretariat@spolecznajedynka.pl
telefon do szkoły po godz. 15.00 (portiernia) 61 661 88 41
bezpośredni telefon do świetlicy: +48 730 389 328, 61 661 83 32

KONTO: Santander 40 1090 1346 0000 0000 3403 4262

KRS: 0000061987

Znajdź na stronie

  fundusze

logo ose large

 

Współpracujemy z:   pobrany plik

© 2019
Wykonanie: Solmedia.pl